חידות לילדים

  1. במשחקים האולימפיים הספורטאים מהנבחרת הלאומית זכו ב-96 מדליות בסה”כ, מתוכם 65 מדליות זהב וארד, ו-61 מדליות זהב וכסף. בכמה מדליות זהב, בכמה מדליות כסף ובכמה מדליות ארד הם זכו?
  2. האם אפשר למצוא שני אבות ושני בנים שאפשר לחלק ביניהם 3 תפוחי-עץ כך שכל אחד יקבל בדיוק תפוח אחד?
  3. ביום הולדת שלו אלכס הביא לכיתה חבילת סוכריות. כמה סוכריות יש לך? – שאלו אותו הילדים בכיתה. אני זוכר – ענה להם אלכס – שכשסידרתי אותם בזוגות, בשלשות, וברביעיות, כל פעם נשארה לי סוכריה אחת, וכשסידרתי אותם בחמישיות, לא נשארה לי אף סוכריה.  כמה סוכריות הביא אלכס?
  4. בחדר שלושה כדורים בשלושה צבעים שונים: לבן, שחור וירוק. את הכדורים הניחו בשלוש קופסאות – כדור אחד בכל קופסא. על כל אחת מהקופסאות הדביקו מדבקה. על הראשונה רשמו: “לבן”, על השניה רשמו: “שחור” ועל השלישית רשמו: “לבן או ירוק”. אף מדבקה לא תואמת באמת את מה שהיא מכילה. מהם הצבעים של הכדורים בכל אחת מהקופסאות?
  5. סוהר מודיע למאה אסירים שלמחרת ישים לכל אחד מהם כובע על ראשו, בצבע שחור או לבן. כל אחד מהם יכול לראות את הכובע של חבריו, אבל לא את שלו. כל אחד מהם צריך לנחש את הצבע של כובעו. אם לפחות 50 מהם יצדקו, ישתחררו כולם. אם פחות מ-50 יצדקו, יישארו כולם לנצח בבית הסוהר. האסירים רשאים לקבוע אסטרטגיה לניחוש, לפני שהם מנחשים. כיצד יצליחו להשיג את מטרתם?

[*] שאלות 1-4 מתוך העיתון  ברוסית “קוונט” , תרגום: אלכס קמרסקי.  עריכה: מיכאל אנטוב. שאלה  5 – רון אהרוני

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תשובות לחידות יש להזין כאן:

באפשרותך לשלוח בקובץ מסוג pdf, doc, docx